Košík je prázdný.

Barcelona musí vyladit hluk

Je to tak překvapující a poněkud nespravedlivé, že míra, s jakou Barcelona šlapá podél ostří nože v Camp Nou. Pokud odstraní Manchester United z Ligy mistrů, ať už háčkem, podvodníkem, žetonem nebo šampaňským slavnostem scintilačního, inspirovaného fotbalu, budou mít o tři dobré výkony daleko od své třetí trofeje Treble.
 
Že se jejich protivníci v úterý stanou Manchesterem United - vedeným Olem Gunnarem Solskjaerem, jejich mýtickým gólovým střelcem z roku 1999 - k datu, které se blíží 20. výročí založení United Group jako jediného anglického týmu. , legendární seznam vítězů Treble je jen jeden z fotbalových quixotických malých zvratů humoru.
 
Skutečnost, že úterý začíná úderem 1-0 do Barcelony, se Solskjaerem na lavičce Camp Nou, jak čas utíká, jak to bylo, když bylo 90 minut proti Bayernovi v roce 1999, je ještě jeden skvělý twist. Ale United nejsou jediní soupeři v Barceloně: Historie a osud jsou také. Tyto tři hypotetické "dobré výkony", které by podle mého názoru mohly vyhrát Treble, by musely být velké, pevné vítězství v semifinále první etapy, vítězný výkon v ukázkovém finále UEFA 1. června ve Wanda Metropolitano v Madridu a, mezi tím, displej s dost svalů a vzrušení porazit Valencia v Copa del Rey Final příští měsíc.
 
Už se blíží své první trofeji. Barcelona může počítat vítězství v La Lize jako bytí tam, cílová čára pouhá formalita. Rutinní, pozorná práce je dostane přes tuto linii a vyhrají své 26. španělské mistrovství.
 
Valencia, podle mého názoru, má startovní XI, tým a trenér schopný zničit tento Blaugrana sen v Copa del Rey. Protože zatímco Katalánci, současní držitelé Copa a vítězové čtyř v řadě, vstoupí do finále Benito Villamarin 25. května jako favorit, Marcelino strana je plná talentu, tempa a zvláštního válečníka. Potenciálně, oni jsou gremlin v barcelonském stroji.
 
Všechno to znamená, že zatímco v úterý zbývají různé překážky, počínaje Anthony Martialem, Marcusem Rashfordem, Paulem Pogba & Co. v úterý, španělští šampioni jsou v pozoruhodně krásné pozici.
 
Treble se musí skládat z klubu, který vyhraje svou první domácí ligu, hlavní domácí pohárovou soutěž a Ligu mistrů. Žádné výjimky, žádné hvězdičky: To je vrchol kontinentálního fotbalu.
 
Pouze sedm klubů to zvládlo. V chronologickém pořadí: Celtic, Ajax, PSV, Manchester United, Barcelona, ​​Inter Milán a Bayern Mnichov. Pouze Barca to udělali dvakrát, což znamená, že tři muži - Sergio Busquets, Gerard Pique a Lionel Messi - se stanou jedinými fotbalisty v historii, aby dokončili hattrick tohoto mýtického a zlověstně těžkého trojice.
 
Co tím myslím, když řeknu, že je to všechno na hraně nože, je tohle: Tohle mise by nebylo moc důležité. Měl by Solskjaer produkovat další proti-vítězství vítězství odstranit jeho Camp Nou oponenta přes koncové brankou, pak bez ohledu na skutečnost, že tři Barca hráči už mají více Trebles než někdo jiný než hrst jejich vlastních bývalých spoluhráčů, něco studeného \ t oslnění bude započato v éře Barca od roku 2015.
 
Je to nespravedlivé, ale je to pravda. Skutečnost, že Barcelona v této etapě Ligy mistrů v uplynulých třech sezónách hrála špatně, ztrácela v posledních třech čtvrtfinálech o 10 až 6 bodů. o jejich nedávné španělské dominanci. Je to neviditelná skvrna, pokud jste ten, kdo je musel trénovat, aby opakoval vítězství Ligy a Copy. Je to neviditelné i pro kluky, jako jsou Messi, Ivan Rakitic, Pique, Busquets a Jordi Alba.
 
Kolik klubů by prodalo svou duši za osm trofejí za čtyři roky? Váš klub? Možná právě Man United?
 
Obraťte se, že stat na hlavu, a většina hráčů by vyměnit plnou hlavu vlasů a všechny jejich image práva, pokud jen oni mohli vyhrát čtyři trofeje v osmi letech. Ale pro ty kritiky, kteří jsou nyní na mysli, že velikost leží pouze v vítězství v Lize mistrů nebo udržení "poháru s velkými uši" (jak Evropský pohár je často přezdívaný), Barcelona je skvrna je více nesmazatelný než neviditelný. Síla zdánlivě dobývajícího kontinentu vzrostla tak lákavě na sponzory, inzerenty a obchodníky v klubech - nemluvě o tak lukrativních, když se podílíte na výnosech Ligy mistrů, prize money a vašem podílu na televizním potu - že ti, kteří říkají "Vítězství v domácí lize je důležitější" se zmenšilo na tvrdé příznivce i hráče: pravých tradicionalistů.