Košík je prázdný.

Juve break Bergamo kletba při vítězství zezadu

Město Bergamo nebylo v poslední době laskavé k Juventusu. Ano, Juve odešla do sobotního odpoledního výkopu proti Atalantě, která jim neztratila v ligovém zápase od roku 2001, ale jejich nedávnější historie byla problematická. Vyhráli pouze jeden ze svých pěti výletů k tomu, co je dnes oficiálně známé jako stadion Gewiss. Nejnovější z těchto her byl s největší pravděpodobností nejhlubším bodem tohoto běhu, když byli Bianconeri v lednu ve čtvrtfinále Coppa Italia poraženi 3: hra, která byla více než cokoli jiného prvním skutečným signálem, s nímž se Massimiliano Allegri setkal klub se pravděpodobně chýlí ke konci.
 
Žádná vyšší míra mysli než Pep Guardiola nedávno srovnávala hraní Atalanty s nechtěnou návštěvou u zubaře - a jeho tým právě zaslepil tým Gian Piero Gasperiniho. Tato hra byla vždy nepříjemná. Když jsme plány zveřejnili v červenci, dokonce jsme jej uvedli jako jedno z pěti nejzajímavějších přípravků Juve. Pokud se někdy podíval na papír, jako by Inter mohl mít šanci trefit se zpět do vedení, tak to bylo ono.
 
Hra splnila své vyúčtování. Oba týmy chyběly vlivným hráčům a hnací bouřka ještě více komplikovala. Juve dominovaly dlouhé úseky každé poloviny a musely vydržet časnou substituci související s poraněním, ale Wojciech Szczesny a pevná zadní linie omezily poškození - což v poločase mohlo být významné - a podařilo se jim najít další zařízení poté, co zaostalo v raných fázích druhé poloviny. Dva góly v osmi minutách, které vzbudil povstalec Gonzalo Higuain a perfektní protiútok, který skončil Paulo Dybala, zastavil hru na hlavě a Juve s vítězstvím vyšla z jedné z nejdůležitějších her mladé sezóny.
 
Skóre 3-1 - poprvé, kdy Juve vyhrála hru Serie A o více než cíl za téměř dva měsíce - určitě lichotila návštěvníky. Ale tohle je druh hry, kterou vítězové vyhrávají, a body se staly ještě důležitější poté, co Inter překročil Torino později v den.