Košík je prázdný.

Prokurátoři popírají vyšetřování praní špinavých peněz v AC Milá

Italští státní zástupci popírají zprávy z médií, že zahájily šetření, zda loňský rok prodával AC Milánu čínským investorům nafoukl pro účely praní špinavých peněz.
"Zatím nebylo zahájeno žádné trestní řízení týkající se prodeje AC Milána," uvedl Francesco Greco, hlavní prokurátor města Milána.
 
"Všechny informace týkající se šetření Silvio Berlusconiho jsou zcela falešné."
 
Italský deník La Stampa však odmítl odvolat svůj příběh, že milánští státní zástupci chtějí vědět, zda 740 milionů eur vyplacených bývalému italskému premiérovi Berlusconimu, které si koupilo sedmileté evropské šampiony, bylo nadhodnoceno záměrným krokem, jak přinést velké částky peníze do Itálie ze zahraničí.
 
"La Stampa zdůrazňuje, že provedla správné kontroly týkající se existence šetření, o čemž se dozvěděli dvěma různými zdroji, a potvrzuje to, co bylo napsáno," napsal noviny v odmítnutí Grecoových popření.
 
Niccolo Ghedini, dlouholetý advokát společnosti Berlusconi, tvrdil, že příběh La Stampy je falešný a politicky motivovaný před nadcházejícími všeobecnými volbami v Itálii, které se uskuteční 4. března a ve kterém mediální magnát Berlusconi stojí v čele s Forza Italia, hlavním středopravým politickým oslava.
 
"Existuje zřejmá vůle hanobit a to lze vysvětlit jen touhou zasahovat do voleb," řekl Ghedini.
 
"Ještě horší je, že jsme včera večer varovali, že tento příběh bude vydávat La Stampa," pokračoval.
 
"Stejně jsme vysvětlili redakci a jednomu novinářovi, že příběh byl zcela neopodstatněný a nepravdivý, ale příběh byl nicméně zveřejněn."
 
Po více než 30 letech v rukách Berlusconi, slavné období, které vidělo klub vyhrát 29 trofejí včetně pěti evropských pohárů, byl Milán prodán 13. dubna loňského roku skupině čínských investorů vedených Li Yonghongem.
 
Konsorcium získalo 99,93 procenta akcií klubu a také koupilo svůj dluh, který k 30. červnu 2016 činil 220 milionů eur.
 
Počet investorů se však postupně snižoval vzhledem k obtížím při získávání finančních prostředků z Číny, kde byla nedávno zavedena přísnější legislativa o pohybu peněz v zahraničí.
 
Společnost Li byla nucena založit svou společnost v Lucembursku a získat finanční podporu od amerického investičního fondu Elliott, aby prosadila dohodu.
 
Společnost Elliott souhlasila s půjčováním více než 300 milionů eur, avšak s úrokovými sazbami až 11 procent a s plným splácením do 18 měsíců, podle italských médií.
 
Milano vybojoval velké objemy na nových podpisech před touto sezonou, ale Rossoneri bojují na 11. místě v Serii A, 23 bodů za vůdci Napoli.